125360-2019 - ÄndringSverige-Malmö: Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal service och installation samt lagerhållning av vitvaror
Referensnummer: 19/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
MKB har för avsikt att knyta ramavtal med en leverantör för service och installation samt lagerhållning av vitvaror. Utöver tillkommer två leverantörer som antas som extra resurser. Som extra resurs kommer det inga löpande avrop. Som extra resurs står man först i kö att få frågan om att ersätta övriga ramavtalsleverantörer om; någon väljer att säga upp sitt avtal under avtalsperioden, beställaren häver ett avtal med någon ramavtalsleverantörer eller någon annan oförutsägbar händelse inträffar.