Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen omfattar Piteå kommuns huvudsakliga behov av reservdelar, reparations- och underhållsprodukter för fordon (personbilar, lättalastbilar, terrängfordon etc.).
Upphandlingen avser successiva leveranser av aktuella produkter inom produktgrupperna:
2. Belysning,
5. Kem,