12539-2022 - ÄndringSverige-Kristianstad: Städning och renhållning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städ utom sjukhusområden
Referensnummer: 2020-O002619
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar regelmässig städning enligt fastställda hygien- och kvalitetsnivåer främst vid objekt utanför regionens sjukhusområden. Ingår även övriga tjänster, t ex periodiskt underhåll, smittstädning, slutstädning, extra städinsatser och FM-tjänster.
Upphandlingen är indelad i tre anbudsområden.