125408-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Diverse byggnadskonstruktioner
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal- Bygg och anläggning till större arrangemang
Referensnummer: 20/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44112000 Diverse byggnadskonstruktioner
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalsupphandling av tillfälliga anläggningar till fastighets- och gatukontorets större arrangemang.
Upphandlingen avser olika delområden:
Delområde 1.Tillfälliga elanläggningar
Delområde 2.Tillfälliga toaletter
Delområde 3.Tillfälliga va-anläggningar
Delområde 4.Tillfälliga tält
Upphandlingarna är självständiga i förhållande till varandra och kommer att utvärderas var för sig. Upphandlingarna av varje delområde ska leda till ramavtal med flera leverantörer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39522530 Tält, 39715300 VA-utrustning, 44161200 Huvudvattenledningar, 44163110 Avloppsledningar, 44411800 Urinoarer, 45215500 Offentliga toaletter, 45315100 Eltekniska installationer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen