125492-2021 - ResultatSverige-Falkenberg: Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Husprojekteringstjänster - Konsulter
Referensnummer: SVN2020-97
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avses att upphandlas för tjänster såsom utredning och projektering m.m. inom följande konsulttjänstkategorier
Kalkyl
Projekterings/Byggledning inkl. projektadministration
Besiktning
Byggrelaterade miljöprogram
Storkök
Husbyggnadskonstruktion
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71324000 Byggnadsekonomisk kalkylering, 71631000 Teknisk besiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal avses att upphandlas för tjänster såsom utredning och projektering m.m. inom följande konsulttjänstkategorier: