2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ekonomisk företagsinformation via API
Beskrivning: Ekonomisk företagsinformation avseende kreditupplysningar, betalningsanmärkningar, ekonomisk stabilitet som levereras via ett modernt API avseende företag och organisationer registrerade i Sverige.
Intern identifierare: Af-2026/0015 2333
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72314000 Datainsamlings- och kollateringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48614000 Datainsamlingssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Ekonomisk företagsinformation avseende kreditupplysningar, betalningsanmärkningar, ekonomisk stabilitet via ett modernt API avseende företag och organisationer registrerade i Sverige.
Intern identifierare: 1861518-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Krav på leverantören
Beskrivning: Se upphandlingsdokument
Intern identifierare: 1861520-1