125532-2021 - ResultatSverige-BORÅS: Taxitjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Taxiresor
Referensnummer: 20/25
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60120000 Taxitjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende taxiresor för RISE Research Institutes of Sweden medarbetare och dess dotterbolag.
Ramavtalet omfattar följande;
Taxiresor för RISE Research Institutes of Sweden Koncernen.
Totalt reser medarbetare inom RISE i Sverige för ungefär 750 000 SEK årligen.
Upphandlingen är uppdelad på fem delområden:
Delområde 1: Stockholm/Södertälje
Delområde 2: Göteborg/Mölndal
Delområde 3: Borås
Delområde 4: Luleå
Delområde 5: Övriga orter inom Sverige.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen