Huvudsaklig verksamhet Annan verksamhet: Inköpscentral
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avstängningsventiler för fjärrvärme, fjärrkyla och ånga
Referensnummer: 21/29
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42131000 Kranar och ventiler
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser huvudsakligen avstängningsventiler för fjärrvärme, fjärrkyla och ånga med tillhörande produkter såsom don, smutsfilter, växlar, styrskåp och betäckningar samt installation och service.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42131142 Reglerventiler, 42131147 Säkerhetsventiler, 50512000 Reparation och underhåll av ventiler
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen