125622-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Västerås: Bärgning av bilar
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal bärgning
Referensnummer: SVEA 190020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50118100 Bärgning av bilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Bärgning av fordon i samtliga geografiska områden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50118400 Bärgning av motorfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen