2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tjänster och produkter samt konsultstöd inom säkerhet och nätverk
Beskrivning: Denna upphandling omfattar produkter och tjänster samt konsultstöd inom säkerhet och nätverk. Upphandlingen är uppdelad i två (2) anbudsområden. - Tjänster och produkter samt konsultstöd inom säkerhet - Tjänster och produkter samt konsultstöd inom nätverk En leverantör antas per anbudsområde.
Intern identifierare: 26/15
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 30230000 Datorrelaterad utrustning, 48000000 Programvara och informationssystem, 48210000 Programvara för nätverk, 48730000 Säkerhetsprogramvara, 72100000 Rådgivning för maskinvara, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72266000 Programkonsulttjänster, 72600000 Datorstöd och rådgivningstjänster, 79710000 Säkerhetstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde 1 - Tjänster och produkter samt konsultstöd inom säkerhet
Beskrivning: Inom säkerhet omfattas säkerhetsrelaterade system, tekniska tjänster och konsultstöd samt optioner för SOC och Incident Response.
Intern identifierare: 1852868-0
Huvudklassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 2 - Tjänster och produkter samt konsultstöd inom nätverk
Beskrivning: Inom nätverk ingår leverans och livcykelhantering av nätverksutrustning såsom switchar, trådlösa accesspunkter och relaterade komponenter samt driftsättning, support.
Intern identifierare: 1852869-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Generell del
Beskrivning: Tjänster och produkter samt konsultstöd inom säkerhet och nätverk.
Intern identifierare: 1852870-2