125651-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Växjö: Anläggningsarbete för kommunikationsledningar
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inmätning och ledningsvisning
Referensnummer: 19/16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45231600 Anläggningsarbete för kommunikationsledningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Växjö Energi Elnät AB inbjuder till anbudsgivning avseende Ramavtal inmätning och ledningsvisning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45231110 Rörläggningsarbete, 45231600 Anläggningsarbete för kommunikationsledningar, 45232300 Uppförande och tillhörande arbeten för telefon- och kommunikationsledningar, 71355000 Mätningstjänster, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen