125654-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Solna: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedelsupphandling
Referensnummer: AUTO
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunfastighet i Eskilstuna gör en livsmedelsupphandling för restaurangen i Munktellbadet. Upphandlingen avser restaurangens samtliga behov av livsmedel och dryck.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03220000 Grönsaker, frukt och nötter, 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15500000 Mejeriprodukter, 15896000 Djupfrysta livsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen