125704-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Övervakningstjänster – Larmcentral
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLarmcentral
BeskrivningMottagning av larm via mail och SOSV4 protokoll och vidarebefordran av dessa till utsedd utförare av åtgärd. Mottagning av larm via telefon önskas som option.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79714000 Övervakningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93972:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster, 79711000 Larmövervakningstjänster