125721-2022 - ResultatSverige-Malmö: Sanering av anläggningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sanering och avfuktning
Referensnummer: SN-2021-1079
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90920000 Sanering av anläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser sanering- och avfuktningstjänster av stadens fastigheter och anläggningar för Serviceförvaltningen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45262660 Asbestsaneringsarbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen