Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fordon korttidshyra, SLL207
Referensnummer: 20/71
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66114000 Finansiell leasing
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen utgör en ramavtalsupphandling och omfattar fordon korttidshyra som innebär att medarbetare ska kunna hyra fordon (personbilar och minibussar) för resor i tjänsten, per dygn, per vecka och per månad med fri körsträcka.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34110000 Personbilar, 34114400 Minibussar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen