2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Byggarbeten
Beskrivning: Upphandlingen ska tillgodose Beställarens behov av löpande fastighetsunderhåll och ska kunna avropas av Beställarens olika enheter. Beställaren har andra ramavtal inom olika fackområden. Byggarbeten omfattar framförallt underhålls- och felavhjälpande underhållsarbeten som ska utföras i beställarens byggnader och lokaler. Avtalet kan även omfatta mindre planerade ombyggnadsprojekt/entreprenader. Ramavtal kommer tecknas med fem Entreprenörer.
Intern identifierare: 26/1
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000