125805-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Falun: Catering för övriga företag eller övriga institutioner
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färdiga färska portionsrätter.
Referensnummer: LD17/00127
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55523000 Catering för övriga företag eller övriga institutioner
II.1.4.
Kort beskrivning
Tillagning och leverans av färdiga färska portionsrätter till Landstinget Dalarnas Café- och kioskverksamheter för försäljning till personal, patienter och andra kunder/besökare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55322000 Tillagning av måltider
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen