125829-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Konsulttjänster för projektledning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Systematisk hållbarhetsarbete i stadsutvecklingsprojekt i Ulleråker samt stöd i omvärldsbevakning.
Referensnummer: KSN-2017-1254
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72224000 Konsulttjänster för projektledning
II.1.4.
Kort beskrivning
1-2 000 000 SEK.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 100 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
70110000 Exploatering av fastigheter, 70111000 Exploatering av bostadsfastigheter, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71400000 Stadsplanering och landskapsvård, 71410000 Stadsplanering, 72224000 Konsulttjänster för projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen