2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nybyggnation skärmtak och betongförråd, Uppsala
Beskrivning: FORTV avser upphandla en generalentreprenör för att på totalentreprenad uppföra ett antal skärmtak och förråd på Uppsala garnison.
Intern identifierare: 5705/2024
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45216000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader avsedda för ordningsmakten eller brand- och räddningstjänsten samt militärbyggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000