125837-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Vuxen- och annan undervisning – Yrkesutbildning vuxna 2024
Meddelande om upphandling – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelYrkesutbildning vuxna 2024
BeskrivningYrkesutbildning inom följande områden: Yrkesförarutbildning, lastbil samt buss Fastighet, inriktning VVS
Intern identifierare14454
Förfarandets viktigaste känneteckenUtvärdering i tre steg: 1. Kvalificering 2. Uppfyllnad av ska-krav 3. Utvärdering av mervärden och pris
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 80400000 Vuxen- och annan undervisning
Ytterligare klassificering (cpv): 80530000 Yrkesutbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelYrkesförarutbildning
BeskrivningUtbildning av förare för lastbil och buss
Intern identifierareYrkesförarutbildning
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelVVS och Fastighet
BeskrivningUtbildning inom fastighet, inriktning VVS.
Intern identifierareVVS och Fastighet