Officiellt namn: Stockholms universitet Postadress: Registrator Ort: Stockholm Postnummer: SE-106 91 Land: Sverige Att: Magnus Calais E-post:magnus.calais@su.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen SUBIC MRI SU-FV-2.2.2-2521-16
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Kontrakt för leverans av en 3 Tesla MR-scanner, inklusive system för avstörning av magnetfält och övrig kringutrustning, till lokal I Arrheniuslaboratoriet, och tillhörande tjänster.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))