125872-2018 - ResultatSverige-Vänersborg: Hjälpmedel för funktionshindrade personer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Toaletthjälpmedel
Referensnummer: RS 2017-04664
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer
II.1.4.
Kort beskrivning
Toaletthjälpmedel för barn och vuxna.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33180000 Funktionellt stöd, 33196000 Medicinska hjälpmedel, 33196100 Hjälpmedel för äldre personer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen