125878-2018 - ResultatSverige-Vänersborg: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hygienhjälpmedel
Referensnummer: RS 2017-04665
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Hygienhjälpmedel för barn och vuxna.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33180000 Funktionellt stöd, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33196000 Medicinska hjälpmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen