125891-2025 - Resultat
Sverige – Drift av hamnar och farleder och tillhörande tjänster – Skötsel och drift av sluss och broar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkötsel och drift av sluss och broar
BeskrivningUpphandlingen omfattar utförande av följande tjänster: - Servicetekniker och arbetsledning för öppningsbara broar och slussar. - Öppnande och tillsyn av Skebäcksbron, Osetbron och Lilla slussbron. - Örebro Gästhamn - utlämnande av nyckelkort, felanmälan, bokning av gästhamnsplats, turistinformation och statistik Upphandlande myndighet avser att teckna avtal med en leverantör.
Intern identifierareKs 1340/2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 63721000 Drift av hamnar och farleder och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningDenna upphandling omfattar utförande av följande tjänster: - Servicetekniker och arbetsledning för öppningsbara broar och sluss. - Örebro Gästhamn - utlämnande av nyckelkort, felanmälan, bokning av gästhamnsplats, turistinformation och statistik. - Öppnande och tillsyn av Skebäcksbron, Osetbron och Lilla slussbron. Upphandlande myndighet avser att teckna avtal med en leverantör.
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelLeverantörsprövning