Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flytande naturgas – drivmedel till fordon
Referensnummer: 2019-0335
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 09100000 Bränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal omfattande leverans av naturgas i form av LNG (Liquified Natural Gas) till beställarens LNG-anläggning. Naturgasen används som komplement till bestäl-larens egen produktion av biogas. Som option skall även inköp av LBG (Liquified Bio Gas) anges.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 24 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09100000 Bränslen, 76000000 Tjänster för olje- och gasindustrin
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen