125909-2018 - ÄndringSverige-Stockholm: Utrustning för dataöverföring
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Real Time Location System (RTLS)
Referensnummer: LS2017-0682
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32260000 Utrustning för dataöverföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett övergripande system för RTLS (Real Time Location System) inkluderande sådan hård- och mjukvara som är nödvändig för lösningen med tillhörande optioner enligt den omfattning och de villkor som framgår av detta upphandlingsdokument. Upphandlingen omfattar även nödvändiga tjänster inkluderande bl.a. installation och teknisk driftsättning, efterföljande service- och underhåll samt utbildning.