125917-2023 - ResultatSverige-Söderhamn: Läkarvård och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolläkartjänster
Referensnummer: 13078
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Planerad upphandling av skolläkartjänster för Bollnäs kommun, Ovanåkers kommun, Söderhamns kommun och Hälsinglands utbildnings förbund.
OBS! Tider och omfattning kan ändras fram till annonsering av fullständigt upphandlingsdokument
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster, 85121000 Läkarmottagningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen