2. Förfarande
Förfarande
Titel: TI 2025-1192 Säker inloggning Salem
Beskrivning: Salems kommun avser att upphandla en autentiseringstjänst som Salems kommun kan använda för att autentisera anställda, elever, medborgare samt europeiska medborgare till system, appar och e-tjänster. Tjänsten ska förutom autentisering omfatta signering och möjlighet till identitetsväxling. Den kompletta tjänsten ska levereras med tillhörande drift och stödtjänster och stödja hela flödet kring autentisering.
Intern identifierare: TI 2025-1192
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79132000 Certifieringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48730000 Säkerhetsprogramvara, 79132100 Certifieringstjänster för elektroniska signaturer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000