2. Förfarande
Förfarande
Titel: Pannrengöring
Beskrivning: Uppdraget avser pannrengöring med sandblästring och/eller pannspolning (robotspolning) samt därmed sammanhängande arbeten. Uppdraget omfattar pannrengöring i pannor, överhettare och avgaspannor (economizers). Primärt är arbetet förlagt i Malmö men andra adresser inom Sysavs verksamhetsområde kan förekomma. Pannrengöring utförs huvudsakligen under den årliga underhållsrevisionen, vilken äger rum mellan v.20 - v.38.
Intern identifierare: 2025-058
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90913100 Tankrengöring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000