2. Förfarande
Förfarande
Titel: Göteborg - Kontraktsstöd för avdelningen Västlänken
Beskrivning: Konsulten kommer att fungera som kontraktstöd med särskilt fokus på att driva och samordna pågående tvister. Rollen kräver förmåga att strukturera, dokumentera, delegera och säkerställa framdrift – i nära samverkan med projektledare, jurister och andra interna funktioner. Konsulten kommer att tillhöra funktionen kontraktsstöd inom avdelningen Västlänken. Kontraktsstöd har främst som arbetsuppgift att stödja projekten inom avdelningen i att hantera kontraktsfrågor som uppkommer i entreprenader och konsultuppdrag.
Intern identifierare: KOM-419496
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72224000 Konsulttjänster för projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Göteborg - Kontraktsstöd för avdelningen Västlänken