Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nyproduktion lägenheter, Lyckeby, omgång 2
Referensnummer: KS 2023/1916 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45211341 Byggnation av lägenheter
II.1.4.
Kort beskrivning
Nyproduktion av lägenheter i stadsdelen Lyckeby, Karlskrona.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45110000 Rivning av byggnader och schaktning, 45112340 Marksanering, 45211300 Byggnation av bostäder, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen