126207-2023 - PlaneringSverige-Västerås: Medicinsk utrustning
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Ytscanning
Referensnummer: IN-IN23-0082
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Västmanland vill bjuda in marknaden till en RFI. Detta med anledning av Region Västmanlands behov av ny utrustning för ytscanning till strålbehandlingen onkologikliniken vid Västmanlands sjukhus, Västerås.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen