126230-2017 - PlaneringSverige-Stockholm: Redovisning och revision
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsult för internrevision.
Referensnummer: T2017-01030
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79210000 Redovisning och revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Oberoende revisor för genomförande av internrevision på Trafikkontoret i Stockholm.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 1 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79211000 Redovisning, 79212200 Internrevision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Förhandlat förfarande utan föregående annonsering i enlighet med LOU 6 kap 15 §.