Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Underhåll, support och vidareutveckling av ärendehanteringssystemet Public 360
Referensnummer: 2020-70
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72250000 System- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Underhåll, support och vidareutveckling av ärendehanteringssystemet Public 360.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72212100 Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72253200 Stödtjänster för system
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen