Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Solskydd & Mörkläggning
Referensnummer: KSN-2018-3708
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39515430 Persienner
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala kommun upphandlar varor och tjänster inom området solskydd och mörkläggning. Lokalerna i fastigheterna kan t.ex. vara sammanträdesrum, skolsalar, aulor, förskolor, boende och äldreboende.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39515430 Persienner, 39515440 Vertikala persienner, 39522130 Markiser, 44115900 Solskydd, 45421143 Monteringar av persienner, 45421144 Monteringar av markiser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen