Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastbil med skåp och bakgavellyft
Referensnummer: 0204/19-UH-2019-40
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Räddningstjänsten Storgöteborg upphandlar 1 st fabriksny lastbil med tillhörande utrustning. Anbudsgivare ska efter beställning leverera ett helt nytt, körklart och registreringsbesiktigat fordon till RSG.
Lastbilen ska vara utrustad med lågt insteg med nigningsfunktion, skåp med bakgavellyft och ha plats för minst 15 pallar. Lastbilen ska levereras 2019.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34100000 Motorfordon, 34130000 Motorfordon för godstransport, 34140000 Tyngre motorfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen