Upphandling av stationära och mobila lyftar avsedda för regionerna Skåne, Halland och Blekinge.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av stationära och mobila lyftar.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33196100 Hjälpmedel för äldre personer, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer, 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen