126304-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Lerum: Reparation och underhåll av maskiner
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för service och reparationer av vitvaror
Referensnummer: KS20.162
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50530000 Reparation och underhåll av maskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för service och underhåll av vitvaror att utföras på löpande räkning efter avrop. Ramavtal kommer att tecknas med tre anbudsgivare, om så är möjligt med en ramavtalstid på fyra år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader, 50800000 Diverse reparationer och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen