126351-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kläder, skor, väskor och tillbehör – Arbets- och profilkläder
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelArbets- och profilkläder
BeskrivningDenna upphandling avser Arbets- och profilkläder för successiva bestälningar och leveranser. Område A: Omfattar Arbetskläder för hälso- och sjukvårdspersonal Område B: Omfattar Profilkläder
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelOmråde A-Arbetskläder för hälso- och sjukvårdspersonal
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118599:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 18300000 Klädesplagg, 33199000 Sjukvårdskläder
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelOmråde B-Profilkläder
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118599:Lot:2