Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drogtester
Referensnummer: GNU 2023/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38911000 Manuella kit med provstickor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar köp och leverans av saliv- och urintester samt analys för verifiering via ackrediterat laboratorium enligt specifikation i avtalsvillkor och i prisbilaga.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 460 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38911000 Manuella kit med provstickor, 38912000 Automatiska kit med provstickor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtalet är exklusivt och omfattar Avesta, Borlänge, Hedemora, Ludvika och Falu kommun.