Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandlingskonsulter.
Referensnummer: UH-2016-294
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för köp av upphandlingskonsulter som ska ha helhetsansvaret för genomförandet av upphandlingar. Med helhetsansvar avses att upphandlingskonsulten driver processen från upprättande av behovsanalys och kravspecifikation till färdigt avtal och eventuella förhandlingar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
Den upphandlande myndigheten förbehåller sig rätten att tilldela kontrakt genom att kombinera följande delkontrakt eller grupper av delkontrakt:
Del nr 1, 2 respektive nedan:
Upphandlingskonsulter Varor och tjänster,
Upphandlingskonsulter IT,
Upphandlingskonsulter Entreprenader.
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Upphandlingskonsulter Varor och tjänster
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingskonsulter IT
Del nr: 2
Upphandlingskonsulter Entreprenader
Del nr: 3