126400-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Falun: Reklamrådgivning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationstjänster.
Referensnummer: UH-2017-8(HDa 2.5-2017/459 )
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79341100 Reklamrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunikationsavdelningen vid Högskolan Dalarna ansvarar i huvudsak för Högskolans webb, informations- och marknadsföringsmaterial (diverse trycksaker, monter och mässmaterial), studentrekrytering, informationsspridning internt och externt om Högskolan Dalarna samt annan relevant information till omvärlden rörande den akademiska världen.
Högskolan använder i första hand de egna resurserna. För att komplettera våra egna resurser upphandlar vi nu ”Kommunikationstjänster”. Uppdraget omfattar hela det utbud av tjänster som krävs för att kunna vara en fullservicebyrå inom kommunikation.
Leverantören ska vara ett stöd till Högskolan Dalarnas kommunikationsavdelning. Det kan gälla stora projekt som behöver en kommunikationsplanering på strategisk nivå likväl som mer operativt stöd i olika marknadsföringsinsatser. Leverantören kommer jobba mycket nära Högskolans befintliga interna resurser inom kommunikationsområdet.
För mer info se Ansökningsinbjudan.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kommunikationstjänster enligt ansökningsinbjudan.