Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
PC med tillhörande tjänster
Referensnummer: AVT2018/0078
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50312000 Underhåll och reparation av datautrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser datorer, bildskärmar och tjänster.
Beskrivning av upphandlingsföremålet
Upphandlingen avser datorer, bildskärmar och tjänster samt kringutrustning i enlighet med detta dokument och bifogade handlingar. Upphandlingen avser datorer som är anslutna i Ljungby kommuns domäner.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30200000 Datorer och datamateriel, 30213000 Persondatorer, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30231000 Datorskärmar och manöverenheter, 30237000 Delar och tillbehör till datorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen