Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
kv. Måsholmen 33 - DE 14110 Sprinkler
Referensnummer: 2022-9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45340000 Montering av stängsel, räcken och säkerhetsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar utförande av Sprinkler för nybyggnad av kontors- och bostadshus i 23 våningar i Skärholmen, Stockholms Stad. Våning 1-2 består av installationsutrymmen samt fastighetsutrymmen, våning 3-5 är kontorslokaler samt utrymmen för kultur- och teaterverksamhet. Våning 6-22 bostäder och våning 23 terrass.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45340000 Montering av stängsel, räcken och säkerhetsutrustning, 45343200 Installation av brandbekämpningsutrustning, 45343230 Installation av sprinklersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen