Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av projektstöd till Statens maritima museer, projekt Östersjöns skatter
Referensnummer: 2.4-2017-1371
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72224000 Konsulttjänster för projektledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser konsultuppdrag och antaget konsultföretag ska ansvara för projektstöd för genomförande av programhandling och systemhandling med option på fortsatt uppdrag med upphandling och genomförande.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 75112100 Administration för utvecklingsprojekt, 79418000 Konsulttjänster för upphandling, 92521000 Museitjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen