Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Beställarstöd masshantering Frihamnen inom projekt Norra Djurgårdsstaden K-390
Referensnummer: E2017-04521
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60600000 Transport på vattenvägar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser beställarstöd för masshantering inom projekt Norra Djurgårdsstaden. Upphandlingen genomförs som en öppen upphandling.
Uppdragets omfattning över tid är cirka 50-70 procent av ett heltidsuppdrag.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 63720000 Stödtjänster för sjötransport, 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90511100 Hämtning av deponisopor, 90512000 Avfallstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen