126563-2025 - Resultat
Sverige – Räddnings- och nödutrustning – Nödvattenutrustning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelNödvattenutrustning
BeskrivningFör att säkerställa att våra medlemmar har tillgång till nödvatten under krissituationer, omfattar denna upphandling förvärv av Nödvattenutrustning. Område 1: Rostfria tankar och tillhörande utrustning Område 2: Plasttankar och tillhörande utrustning Område 3: Vattensläp för tillfällig vattenförsörjning Denna upphandling inkluderar även kompletterande nödvattenutrustning som kan vara avgörande för att stödja våra medlemmar under krissituationer.
Intern identifierare24/19
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 35112000 Räddnings- och nödutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 44611500 Vattentankar, 44613000 Stora containrar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000