126564-2020 - ResultatSverige-Kalmar: Tryckning och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Repro och kopieringssystem
Referensnummer: 2019/2549-2.1.6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet är att via ett externt leveransavtal tillhandahålla utskriftsfunktion för universitetets Copycenter.
Avtalet skall även inbegripa en behovsanpassad och flexibel maskinkapacitet för utskrifter.
Ersättning för tjänsten skall omfatta en så kallad ”klick-kostnad” baserad på en fastställd prislista.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen