126612-2017 - ResultatSverige-Västerås: Reparation och underhåll
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service och reparation av tunga fordon.
Referensnummer: 2017/28-VKF-061
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50110000 Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning, 50114000 Reparation och underhåll av lastbilar, 50114100 Reparation av lastbilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen