Huvudsaklig CPV-kod 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen gäller ramavtal för el-materiel såsom installations- och industrimateriel. Ramavtalet omfattar nettoprissatta artiklar på mängdlista samt tillgång till Säljarens övriga sortiment inom dessa produktkategorier till ett rabatterat pris.
Upphandlingen genomförs som ett förhandlat förfarande.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen